İletişim ve Telif Hakkı

www.turboindir.org 5651 sayılı yasanın 5. maddesinde tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, turboindirblog [at] gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler sitemizden kaldırılacaktır.

Ekstra olarak: Sitemizde herhangi bir dosya barındırılması yapılmamaktadır. Paylaşılan linkler reklam ve yabancı URL kaynakları olarak 2'ye ayrılmaktadır, sitemizde ekli bulunan hiçbir içeriğe ait bir exe, apk, zip ya da başka herhangi bir dosya mevcut değildir. Fakat yinede telif hakkı bildirisi (belgeler ile birlikte) gönderildiğinde içerik sitemizden silinecektir.

İlgili Yasa: MADDE 5 (1) Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. (2) Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.

0 yorum: