18 Eylül 2015 Cuma

Siteniz Saniyeler İçinde İndexlensin!

Merhaba turbo indir takipçileri bu yazımızda siz web sitelerinizdeki paylaşımları Google'ın saniyeler içinde indexlemesini göstereceğiz.

İlk öncelikle Google'ın bizlere sunmuş olduğu Search Console uygulamasına giriş yapıyoruz. Sitenizi daha önceden Google Webmaster Araçlarına eklediyseniz "Mülk Seçin" kısmından sitenizi seçin, eğer sitenizi eklemediyseniz "Şimdi mülk ekle" butonu ile sitenizi kolaylıkla ekleyebilirsiniz.


Sonrasında açılan site yönetim panelindeki sol menüden "Tarama" başlığı altındaki "Google Gibi Getir" sayfasına giriş yapıyoruz.


"Google Gibi Getir" sayfası artık karşımızda, şimdi yapmamız gereken üst bölümdeki yazı kutusuna indexlenmesini istediğimiz sayfanın veya içeriğin url adresini yazmak. Fakat dikkat etmeniz gereken önemli nokta sitenizin adresi sol kısımda yazıyor, siz url'den sitenizin adresini çıkaracaksınız. Örnek vermek gerekirse:

Göndermek istediğiniz adres: http://www.turboindir.org/p/iletisim.html
Yazacağınız kısım: p/iletisim.html

Site adresimizi yazdık şimdi kırmızı "Getir" butonuna basıyoruz, diğer butonu ellemeyin.Getir butonuna bastıktan sonra sayfa yenilendi ve alt kısımdaki listenin en üstüne eklediğimiz link eklendi. Eğer durum kısmında tamamlandı yazıyorsa "Dizine Gönder" butonuna basalım, eğer tamamlandı yazmıyorsa bir sorun çıkmıştır, url'yi yanlış yazmış olabilirsiniz tekrar denersiniz.


Karşımıza bir pencere çıkıyor ve bize seçenek sunuyor. 

"Yanlızca bu URL'yi tara" seçeneğini seçerseniz sadece yazdığınız URL'i Google dizinine ekleyecektir. Bu seçeneği aylık en fazla 500 kere kullanabilirsiniz.

"Bu URL'yi ve onun doğrudan bağlantılarını tara" seçeneğini seçerseniz o sayfada bulunan tüm linkleri gezip hepsini dizine ekleyecektir. Bu kısım için anasayfa, kategori sayfaları, son eklenenler gibi adresleri yazmanız daha mantıklı olacaktır çünkü tek seferde birden çok sayfayı dizine ekleyebilirsiniz. Bu seçeneği aylık en fazla 10 kere kullanabilirsiniz. Anasayfayı taratmak için adres kısmını boş bırakarak ekleyebilirsiniz.

"Git" butonuna bastığınızda artık eklediğiniz sayfa Google'da yerini aldı.

Makalemize yorum yaparak görüşlerinizi ve sorularını bildirirseniz seviniriz.
indir
Önceki
Sonraki

0 yorum: