16 Ağustos 2015 Pazar

Windows Kayıt Defterini Temizleme

Merhaba Sayın Turbo İndir Okuyucuları Şimdi Size Kayıt Defteri Temizleme Göstereceğim. :)


Öncelikle Arkadaşlar 



CCLEANER NEDİR;



Ccleaner hem bir bilgisayar hemde bir Mac yazılımıdır. Crap Cleaner kelimelerinden oluşan Ccleaner, Türkçe'de "Pislik temizleme" anlamına gelmektedir. Ccleaner bilgisayarınız için tam bir alet çantasıdır. Priform firması tarafından üretilen yazılım alanında oldukça popülerdir. program ne işe yarar diye merak ediyorsanız hemen söyliyelim "Bilgisayarınızı temizler ve Optimize" eder.



Kayıt Defteri Nasıl Temizlenir?


Bu işlemi manuel olarak yapmanız çoğunlukla tavsiye edilmez. Kayıt defterinde yapacağınız yanlış bir işlem, sistemin zarar görmesine neden olabilir ve daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için geliştirilen çeşitli temizlik yazılımları bulunuyor. Wise Registry Cleaner Free, CCleaner, Eusing Free Registry Cleaner ve Registry Mechanic gibi uygulamaları örnek olarak gösterebiliriz. Ayrıca bu uygulamaları kullanmadan önce kayıt defteri yedeklemesini yaparak, olası bir hatayla karşılaşmanız durumunda önleminizi alabilirsiniz. :)

İlk olarak CCleaner uygulamasını deneyelim. Uygulamaya giriş yaptığınızda soldaki menüden Kayıt Defteri’ni seçiyoruz.



Kayıt Defteri Bütünlüğü bölümünde taranacak olan bölümleri görebilirsiniz. Hepsini seçmeniz daha yararlı olacaktır. Bu adımdan sonra Sorunlar için Tara! butonuna tıklıyoruz.

Tespit edilen sorunları görebiliyorsunuz. Seçili sorunları çöz! Diyerek problem çıkaran kayıtları çözebilirsiniz.

Daha Sonra İse Temizlik İşlemi Bitiyor. Bu Kadar. :)

İndirme Linkleri: 


indir
Önceki
Sonraki

0 yorum: