28 Haziran 2015 Pazar

Ücretsiz Sanal Disk Servisleri (Virtual Disk)Merhaba turbo indir takipçileri bu yazımızda sizlere dosyalarınızı güvenle barındırabileceğiniz kalitesini ve güvenlirliğini kanıtlamış sanal disk servislerini sunacağız.

Bu ücretsiz sanal disk servisleri ile dosyalarınızı internet'de bir usb belleğiniz varmış gibi kullanabilirsiniz. Dosyalarınızı bu sanal disklere depolayabilirsiniz. Bilgisayarınızdan, telefonunuzdan, tabletinizden yani internet erişimi olan her yerden dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. Siz izin vermedikte dosyalarınızı sizden başka kimse görüntüleyemez yada değiştiremez.

Google Drive

Google drive Google'ın sunmuş olduğu ücretsiz bir sanal disk servisidir. Ücretsiz olarak 15 GB dosya barındırabilirsiniz. Ek olarak excel, word, sunum vb. ofis dosyalarınızı indirmeden tarayıcı üzerinden görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Sadece site olarak değil windows masaüstü uygulaması, android mobil uygulaması ve ios mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Dropbox

Dropbox ile dosyalarınızı ücretsiz olarak depolayabilirsiniz. Güvenilir ve kullanımı basit bir yapıya sahiptir. Başlangıç olarak 2 GB alan ile başlanmaktadır. Mobil uygulamayı indirerk b. bu limitinizi ücret ödemeden de arttırabilirsiniz. Windows masaüstü, android ve ios için mobil uygulaması mevcuttur.

Yandex.Disk

Son zamanlarda çok popüler olan arama motoru Yandex'in sunmuş olduğu bir ücretsiz servistir. Kullanımı basittir bu işlerden pek anlamasanız bile kullanırken zorluk çekmezsiniz. Kaliteli bir sistemdir ve başlangıç olarak 2 GB disk alanı ile başlayabilirsiniz. Ek olarak her getirdiğiniz kullanıcı için 512 MB ek alan kazanabilirsiniz. İsterseniz dosyalara herkezin erişebileceği şekilde paylaşımlı olarak kullanabilirsiniz. Windows masaüstü, ios ve android için uygulamalarını kullabilirsiniz.

Media Fire

Daha çok dosya paylaşım amacı ile kullanılan Media Fire'ı sanal disk olarak kullabilirsiniz. Dezavantajlarından biri sitenin ingilizce olmasıdır. Sitenin Türkçe versiyonu bulunmuyor. Başlangıç olarak 10 GB disk alanı kullanabilirsiniz.

Mega

Mega'yı diğer dosya paylaşım ve sanal disk sistemlerinden ayıran özelliği tarayıcı depolaması yapmasıdır. Ayrıca indirme ve yükleme hızı çok yüksektir. Örneğin 1 GB'lık bir dosyayı tarayıcı üzerinden depolama yapıp sonrasında indiriyor. Ayrıca en büyük avantajlarından biri ise yeni kullanıcılarına 50 GB disk alanı sunmasıdır. FTP kullanarakda hızlı bir şekilde yükleme yapabilirsiniz.


indir
Önceki
Sonraki

0 yorum: