31 Mayıs 2015 Pazar

Alexa Sıralamanızı Düşürme Taktikleri & Stratejileri


Merhaba turbo indir takipçileri bu yazımızda tüm dünyanın ve arama motorlarının göz önünde bulundurduğu web sitelerin dünya ve ülke bazında sıralayan alexa'da nasıl sıranızı düşüreceğinizi en kolay şekilde anlatacağız.

Düşüncelerinizi yorum olarak yazarsanız seviniriz.

1. Sitenizi sürekli güncel tutmalısınız. En fazla 3 günde bir yeni bir içerik ekleyinki alexa sitenizle ilgilendiğinizi farketsin.

2. Sitenize eklediğiniz makaleler özgün olmalıdır. Başka bir siteden kopyala yapıştır asla yapmayın. Bunu yaparsanız hem google'ın hemde alexa'nın gözünden düşersiniz. Ayrıca paylaştığınız makalelerin 100 kelimeden az olmamasına dikkat edin.

3. Sitenize mutlaka ve mutlaka alexa widget eklemelisiniz. Bunun sebebi alexa toolbar kullanmayan kişileri alexa'nın widget sayesinde farketmesini sağlamaktır.

4. Sitenize meta reflesh kodu eklemenizi tavsiye ediyoruz. Süreyi dengeli bir şekilde ayarlamazsanız bu sizin yararınıza değil zararınıza olacaktır. Önerilen süre 60 saniye'dir. İsterseniz daha fazla kullanabilirsiniz ama asla azaltmayın.

5. Siteniz için facebook, twitter, google+ profilleri oluşturun ve sitenize eklediğiniz içerikleri goo.gl & bit.ly servislerinden birini kullanarak kısaltın ve sosyal medya hesaplarınızın tümünde paylaşın. Link kısaltmanın sebebi ise sitenizi sosyal medyaların spam olarak algılamamasıdır. Bu 2 kısaltma servisinde reklam yoktur ve 301 yönlendirmesi yaparlar.

6. En önemli kriterlerden biri ise emeğin değil paranın geçtiği bölüm. Alexa sıralaması düşük olan ve mümkünse pagerank değerine sahip olan sitelerden link veya tanıtım yazısı alın ve bunu mutlaka arama motorlarına bildirin.

7. Bu madde biraz zor fakat çok fazla işinize yaracağından emin olun. Sitenize alexa toolbar yüklü kişilerin gezmesi kadar iyi birşey yoktur alexa için. Bunun için alexa toolbar kullanan gruplara hitap edin, oralarda sitenizi paylaşın ve alexa toolbar kullanmayanlar için sitenizde alexa toolbar kullanmaları için teşvik edebilirsiniz.

8. DMOZ günümüzde en kaliteli dizin sitesi olarak karşımıza çıkıyor. DMOZ başta olmak üzere birçok dizine sitenizi ekleyin. Tabi DMOZ'a kayıt olmak pek de kolay değil :)

9. Sitenize gelen ziyaretçileri sitenizde fazla zaman geçirmeye, okuduğu içerik bitince başka bir içeriğinize yönlendirmeye özen gösterin. Örneğin konu en altına .... adlı konumuz ilginizi çekebilir gibi yöntemler kullanabilirsiniz. Ek olarak sitenize ziyaretçilerin yorum yapmalarıda fayda sağlayacaktır. Tabi kendi sitenize 100 tane yorum atmanız sizi bir yere getirmez :) önemli olan ziyaretçilerin yorum yapması.

10. Son olarak eğer siteniz için ayırdığınız bir bütçeniz varsa oraya buraya harcamaktansa alexa premium üyelik almanızı tavsiye ederim. Siteniz Alexa'da hızlı bir yükselişe geçecektir. Aylık 10$ olan paketten kullanmaya başlayabilirsiniz. Siteniz geliştikçe paketinizide büyütebilirsiniz.indir
Önceki
Sonraki

4 yorum:

 1. Bu güzel makale için teşekkürler, ancak okurken 5 kere sayfayı yeniledi. Çok rahatsız ediyor insanı.

  YanıtlaSil
 2. yazı gayet bilgilendirici, teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler güzel makale

  YanıtlaSil
 4. Hocam cok guzel bir aciklama ve yazi olmus ama BEnde Burdan Bazi arkadaşlari uyarmak istiyorum hit Sitelerinden Hit almayın ücretsiz diye aldıgınız surf deninen sistemle kazanıp kazandııyorlar ya onlara inanmayin Cunki İlerde parali cevirdiklerinde sizlerde ordan surf ücretsizken ücretli cevirdiklerinde kesın almazsınız ozaman işte google fena bir düşüş yasıyorsunuz sonra google sizin ilagal iş cevirdinizi anliyor sonra ne mi oluyor Google ya spam yada başka cezalar Veriyor ve bu cezalarin cogu gozukmuyor uyarılmıyor Nasıl cezalarmi Misal hit eskisi gibi oldu ama attınız urun blok fazla ilerlemez yanı sizi geride birakir her zaman bi dunya görunmez cezalar var bunlardan uzak durun hit siteleri Hic bişey degildir sadece bi anlik hit Ve sonrasi ücretli yapıyorlar mileti soyuyorlar başka bişey degil

  YanıtlaSil