17 Şubat 2015 Salı

Grafik Tasarım - Döküman Arşivi


Hangi dökümanı nerden edinebilirim?

Facebook'ta kendi arşivini paylaşan sayfaların yanı sıra internet üzerinden dosya edinebileceğiniz bazı kaliteli siteler şunlar:

Font:

http://www.dafont.com/ En geniş font sitesi,sadece new kategorisinde her sayfasında 20 tane font olmak üzere 210 sayfa barındırıyor.Ve de paylaşılan fontlar ücretsiz

http://fontfabric.com/ Az ve öz kelimesinin font sitelerindeki karşılığı..Free olarak 68 tane font var hepside birbirinden kaliteli.Kesinlikle öneririm.

http://www.myfonts.com/ Ben büyük firmaların kullandığı fontlardan almak istiyorum diyorsanız gideceğiniz yer myfonts.Fontların kalitesi, tanesinin en az 6 dolar olmasından da anlaşılıyor.

Bunlarda benim önerdiğim 5 tane font.


Font arıyorsanız bu 3 siteden ve benden şaşmayın derim. Smile
Ve geçelim tasarımın diğer elementlerine..

Wallpaper,Texture vs.

http://wallpaperswide.com/ Benim gibi tasarımla uğraşıyorsanız,yüksek kaliteli bir arkaplanı kullanacağınızda sağ alt köşede genelde köşeleri elips wallpaperswide logosunu görebilirsiniz.İşte o ünlü site!3750x3000 görüntü kalitesine ulaşan arkaplanları dahi ücretsiz indirebilirsiniz.

http://graphicriver.net/ Graphicriver..Para akışının en fazla olduğu tasarım sitesi.Paranız yoksa fazla gezmeyin derim Smile

http://www.deviantart.com/ Kısa bir süre öncesine kadar envatomarket bünyesinde barınan deviantart bağımsızlığını ilan etmiş durumda.Aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.Çok fazla kişi olduğu için kalitesi ve fiyatı tartışılır.Önermemin sebebi paylaştıklarımın arasında en geniş websitesi olması..

Brush,Pattern vs.

http://www.brusheezy.com/ Yıllara kafa tutan brushezzy..Psd dahil bütün dökümanları bulabilirsiniz.Sitenin tasarımı diğer sitelere göre ne kadar iğrenç olsada içeriğine bakılabilir.Favori önerim bu değil ama Smile

http://myphotoshopbrushes.com/ En kaliteli brush sitesi.Bütün brushlarımı burdan indiriyorum.Brush arıyorsanız bakmanız gereken ilk yer.

http://www.freebrusharchive.com/ Geniş içerikli bir brush sitesi.Kategorize edilmiş olması diğerlerinden bir tık daha ileriye taşıyor.

Bu paylaştığım 3 sitenin içinde pattern,style,gradient vs. bulabilirsiniz.Brush daha ilgi çekici olduğu için isimleri hep brush falan ama içerikte hepsi var.

Psd indirebileceğiniz site önerim ise deviantarttır.İyi bir araştırma sonucu deviantartta herşeyi bulabilirsiniz.


Ve en önemlisi;kaliteli sonuçlar istiyorsanız arama yaparken İngilizce terimler kullanmalısınız.


indir
Önceki
Sonraki

1 yorum:

  1. Harika bir arşiv. Paylaşım için teşekkürler

    YanıtlaSil