25 Ocak 2015 Pazar

PSD TO CSS Eklentisi (Tek Tıkla CSS Çevirisi)Merhaba arkadaşlar bugün sizlere psd bir çizimi nasıl tek bir tıkla css e çevirebileceğinizi gösteriyoruz. Sahip olmanız gerekenler photoshop cs 4,5,6,cc sürümlerinden herhangi biri ve CS3P eklentisi.

Eklentiyi indirmek için buraya tıklayın

rar şifresi : www.turboindir.org

Şimdi eklentiyi indirdiniz kurulumu nasıl yapacaksınız. Şu şekildeki adımları izleyerek kolayca kurulumu yapabilirsiniz.

Photoshop uygulamasını açın -> Üst menüden dosya sekmesine tıklayın -> Komut dosyaları yazan kısmın üzerine gelin -> Sağ tarafta açılan bölümden Gözat'a tıklayarak seçme penceresini açın -> İndirdiğiniz klasördeki "Adobe Photoshop CS3 and CS4.jsx" adlı dosyayı seçin ve otomatik olarak tarayıcınız üzerinde sayfa açılacak ve 5 saniye bekledikten sonra css kodlarını size gösterecektir. Eğer dosyayı seçtiğinizde başlamazsa (cc sürümü için) yine üst menüden Pencere ye tıkladıktan sonra Extensions menüsünden eklentiyi seçin.

Not : CSS döküm işlemi bölüm sağ tarafta seçtiğiniz katmanları yapmaktadır. Bütün dosyanın CSS dökümünü almak için katmanlardan bütün nesneleri işaretleyin. Bütün nesleri tek tek işaretlemek yerine tek seferde işaretlemek yerine en üsteki nesneye tıkladıktan sonra yandaki çubuk ile en alta ulaşın ve son katmana Shift tuşuna basılı tutarak tıklayın hepsini seçecektir. Bir diğer yöntem ise Ctrl tuşunu basılı tutarak tek tek katmanlara tıklayabilirsiniz.

Eklentinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için videoyu mutlaka izleyin :

indir
Önceki
Sonraki

0 yorum: