3 Ekim 2014 Cuma

Windows 10 Nasıl Kurulur (Resimli Anlatım)Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10'un teknik önizleme sürümü indirilebilir durumda. Ücretsiz olarak sunulan sürümü indirip PC'lerinize yükleyerek şimdiden denemeye başlayabilirsiniz. Yazımızda Windows 10teknik önizleme sürümü kurulumuna göz atacağız.
Öncelikle hali hazırda kullandığınız sistemin bir yedeğini harici bir sabit diske almanızda fayda var. Eğer Windows 78 ve 8.1 sürümlerinden birini kullanıyorsanız Windows 10 teknik önizlemesini doğrudan bu sürümlerin üzerine kurabilirsiniz.


Kurulum için sırasıyla aşağıdaki adımları takip edin:
1. Öncelikle 32 bit ya da 64 bit seçeneklerinden birine karar vermeniz gerekiyor. Bu doğrultuda, 32 bit Windows 10 önizleme sürümünü buradan, 64 bit Windows 10 önizleme sürümünü buradan indirin.
2. Gelen ISO dosyasını USB bellek ya da DVD'ye yazabilirsiniz. Eğer kurulumu doğrudan kullandığınız Windows sürümü üzerine yapacaksanız bu işleme gerek yok. ISO dosyası içerisinden çıkardığınız kurulum dosyaları arasında yer alan setup.exe dosyasına çift tıklayarak kurulumu başlatabilirsiniz. 
3. Temiz kurulum yapmak isterseniz ISO dosyasını DVD ya da USB'ye yazdırmanız gerekiyor. Bu işlem için Windows 7 USB / DVD Download Tool'u kullanabilirsiniz.
Önceki
Sonraki

2 yorum:

  1. Windows 10 Tam sürümü çıkış tarihi kesinleştimi

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Tam sürümü çıkış tarihi daha belli olmadı teknik sürümdeki öne çıkan sorunları düzelttikten sonra çıkıcaktır

      Sil